Miejskie Przedszkole nr 14 w Katowicach

Aktualności

Cała Polska czyta dzieciom

Chętnych rodziców, opiekunów, babcie i dziadków  do odwiedzania naszych dzieci w przedszkolu  i przeczytania ulubionych utworów literackich. Jednocześnie prosimy, by ustalić wcześniej z nauczycielkami poszczególnych grup datę i godzinę Państwa wizyty.

Odpłatne zajęcia dodatkowe dla dzieci

W październiku planujemy rozpocząć realizację dodatkowych zajęć ruchowych dla dzieci: karate i Drużyna Kangura.

1. Oferta zajęć Karate Oyama:

Przedstawiam Państwu ofertę zajęć Karate Oyama w MP 14.

Zajęcia dla dzieci 5-6 letnich (i ewentualnie 4-letnich) prowadziłby Pan Tomasz Mrowiec 1 raz w tygodniu po 45 minut. Składka miesięczna – 60,00 zł za 1 dziecko. Dzieci można wpisywać na listy, które znajdują się u nauczycielek grup: Jeżyków, Dinusiów i Biedronek. 

Więcej informacji na temat prowadzącego i zajęć można znaleźć na stronie www.tomkatotrening.pl oraz na Facebook-u wpisując Tomasz Mrowiec tomkatotrening. Dla chętnych rodziców zorganizujemy spotkanie informacyjne z Panem Tomkiem.

2. 26 września we wszystkich grupach odbędą się zajęcia pokazowe Drużyny Kangura. Opłata miesięczna wynosi 50,00 zł. Więcej informacji po zajęciach pokazowych oraz na stronie www.przedszkoliada.pl

Żołędzie i szyszki

UWAGA! Zbieramy żołędzie i szyszki

Żołędzie przekażemy Leśnemu Pogotowiu w Kamionce jako pasza dla zwierząt, a szyszki wysypiemy pod choinkami w przedszkolnym ogrodzie.

Zmiana opłaty za posiłki od dnia 01.09.2022 r.

W związku ze wzrostem cen produktów użytych do przygotowania posiłków od dnia 1 września 2022 r. zostanie podwyższona dzienna opłata za posiłki przygotowywane w przedszkolu.

Dzienna stawka żywieniowa wynosi:

1.   3 posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek) – 9,00 zł

2.   2 posiłki (śniadanie i obiad albo obiad i podwieczorek) – 6,75 zł

3.   1 posiłek (obiad) – 4,50 zł

Zmiana opłaty za posiłki wydawane dzieciom została wprowadzona Zarządzeniem nr 5/2022 Dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 14 w Katowicach z dnia 17 sierpnia 2022 r, w sprawie ustalenia zasad korzystania ze stołówki w Miejskim Przedszkolu nr 14 w Katowicach. Zarządzenie zostało zatwierdzone przez Organ Prowadzący w dniu 22.08.2022 r.       

Światowy Dzień Bez Tytoniu

Przewodnie hasło Światowego Dnia Bez Tytoniu w 2022 roku to „Tytoń: Zagrożenie dla naszego środowiska”.

Uprawa, produkcja i użytkowanie tytoniu zatruwa naszą wodę, glebę, plaże i ulice miast chemikaliami, toksycznymi odpadami, niedopałkami papierosów, w tym mikroplastikami i odpadami z e-papierosów. Szkodliwy wpływ przemysłu tytoniowego na środowisko jest ogromny i rośnie, wywierając niepotrzebną presję na i tak już ograniczone zasoby i delikatne ekosystemy naszej planety.

Tytoń zabija ponad 8 milionów ludzi każdego roku – w Europie, na liście 10 najczęstszych przyczyn chorób, palenie tytoniu znajduje się na drugim miejscu. Palenie tytoniu stanowi główną przyczynę zachorowań na nowotwory, wśród których najczęstszym jest rak płuca. Podobnie jak palenie tytoniu, używanie papierosów elektronicznych ma także destrukcyjny wpływ na funkcjonowanie układu oddechowego. Dodatek substancji zapachowych nasila te szkodliwe efekty.

https://www-who-int.translate.goog/campaigns/world-no-tobacco-day/2022/campaign-materials?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

źródła:

https://www-who-int.translate.goog/campaigns/world-no-tobacco-day/2022?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

https://udsk.pl/swiatowy-dzien-bez-tytoniu/